Lektorzy CJO YOUNG

Gadaj z nami

Właściciel CJO Young

Ryszard Michalski metodyk, lektor języka niemieckiego i angielskiego,

Zajmuję się nauczaniem języków obcych od 15 lat. Ukończyłem kolegium nauczycielskie w Sosnowcu, studia germanistyczne na Uniwersytecie Opolskim. Jestem również absolwentem Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu.
Po ukończeniu Kolegium pracowałem przez 7 lat jako nauczyciel j. niemieckiego we wszystkich typach szkół państwowych, od szkoły podstawowej po gimnazjum, liceum i szkoły wieczorowe dla dorosłych.
Po tych doświadczeniach spróbowałem na kilka miesięcy pracy biurowej, gdzie miałem okazję w praktyczny sposób wykorzystać umiejętności językowe i przekonać się, że praca biurowa to nie jest praca dla mnie 🙂
W 2010 roku zdecydowałem się wrócić do nauczania i spełnić swoje wielkie marzenie o prowadzeniu własnej szkoły językowej.
Tak powstało Centrum Języków Obcych "YOUNG", gdzie udzielam się głównie jako lektor języka niemieckiego i angielskiego, a także w wolnych chwilach tłumacz ustny i pisemny.
Poza pracą lubię spędzać czas z moją ukochaną rodzinką, dobrą książką, spacerami z psem i na intensywnym treningu fitness. Ostatnio zainteresowało mnie również żeglarstwo 🙂

Paulina Bregisz lektor języka niemieckiego

Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Rzeszowskim, specjalizacja nauczycielska.
W 2016 roku miałam okazję wyjechać do Niemiec w ramach programu ERASMUS+.
Studiowałam tam na uczelni Hochschule Zittau/Görlitz, kierunek: Gospodarka i Język. Pobyt ten był dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem.
Obecnie pracuję w szkołach językowych jako lektorka języka niemieckiego, gdzie specjalizuję się w nauczaniu online. Uwielbiam pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Daje mi to dużo satysfakcji i energii do działania. Robię to, co kocham!
:- )
Moją drugą miłością jest sport. Kocham fitness z Ewą Chodakowską, Anną Lewandowską, pływanie oraz rower. Interesuję się ponadto pedagogiką Marii Montessori.

Katharina Wilczak lektor języka niemieckiego

Od ponad 10 lat zajmuję się nauczaniem języka obcego.
Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Zabrzu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Na co dzień pracuję w korporacji, jednak po godzinach zajmuję się nauczaniem języka niemieckiego na wszystkich poziomach.
Dodatkowo często biorę udział w różnych szkoleniach rozwojowych.
Poza pracą lubię spędzać czas aktywnie. Siłownia, wędrówki po górach.

Karina Pożarlik metodyk, lektor języka angielskiego

Lektor i metodyk języka angielskiego, specjalizuje się w nauczaniu dorosłych, szkoleniach językowych w biznesie, warsztatach umiejętności miękkich oraz szkoleniach dla nauczycieli.
Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu oraz licznych kursów doszkalających.

Małgorzata Wróbel lektor języka angielskiego

Moje przeszło 15-letnie doświadczenie zawodowe jako nauczyciel języka angielskiego pozwoliło mi na kontakt zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
Od 9 lat posiadam uprawnienia egzaminatora maturalnego, co pozwala mi na skuteczne przygotowanie uczniów szkół średnich do egzaminu dojrzałości z języka angielskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Mam doświadczenie w pracy nauczycielskiej w szkole publicznej, jak i w pracy na stanowisku lektora na kursach językowych.
Potrafię uczyć uczniów w większych i mniejszych grupach oraz chętnie przeprowadzam lekcje indywidualne. Bardzo wygodne i przyjemne lekcje, które również mam możliwość prowadzić od kilku lat, to lekcje on-line. Bez wychodzenia z domu, stosując ćwiczenia językowe oraz konwersacje w języku angielskim, pomagam uzyskać większą biegłość i poprawność w użyciu języka angielskiego.
Uczę zarówno języka angielskiego ogólnego, jak i podstawy języka angielskiego w biznesie, gdyż jest to specjalność, którą ukończyłam na studiach wyższych. Szczególnie entuzjastyczne podchodzę do zajęć z osobami dorosłymi. Od ponad 5 lat stosuję metodę bezpośrednią (direct method), która umożliwia nabywanie umiejętności językowych poprzez odpowiadanie na ciąg powtarzających się pytań.
Mówienie wspiera naturalny proces uczenia się języka obcego, co jest dominującym elementem tej metody nauczania języka obcego.
Lubię też przygotowywać uczniów do wypowiedzi pisemnych, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Mogę nauczyć pisać teksty w języku angielskim o charakterze ogólnym, jak i formy pisemne w biznesie. Jestem przyjaźnie nastawiona do uczniów, do ich talentów, ale również słabości w opanowaniu języka obcego. Towarzyszący mi entuzjazm przynosi skuteczność i satysfakcję w pracy.